Zeleninový šalát s balkánskym syrom

Ak sa vám cnie po dovolenke a stredomorských dobrotách, nezúfajte. Čerstvý a chrumkavý šopský šalát s balkánskym syrom a olivami si môžete ľahko pripraviť aj doma v kuchyni. Recept je ľahký: zmiešajte vašu obľúbenú zeleninu, pridajte balkánsky syr alebo syr feta, olivy podľa chuti a všetko pokvapkajte panenským olivovým olejom.

Obľúbený balkán šalát má niekoľko variant- s čiernymi olivami, cibuľou alebo niekoľkými druhmi papriky, záleží len na vašej chuti. Ak patríte medzi milovníkov talianskej kuchyne , iste si obľúbite šalát so sušenými paradajkami a balkánskym syrom, ktorý nielen skvele chutí, ale aj nádherne vonia.

Pokiaľ si pripravujete šalát ako hlavné jedlo , môžete mu dodať pár živín navyše. Zeleninový šalát s kuracím mäsom a balkánskym syrom vás zasýti a pritom sa po jedle nebudete cítiť ťažko a prejedene, aj keď ho zjete plný tanier.

Nezabudnite svoj obľúbený šalát dochutiť tou správnou zálievkou. Existuje mnoho receptov na šalátový dresing , stačí si vybrať ten svoj.

Jarný šalát so zeleninou a syrom

Do šalátu nemusíte používať len balkánsky syr a jemu podobné. Skvele chutí aj zeleninový šalát s eidamom, ktorý nie je tak výrazný. Naopak milovníci silných chutí si môžem pripraviť chutný šalát s kúskami camembertu alebo parmezánu, v tom prípade však so syrom radšej šetrite a chuť dolaďte dresingom alebo majonézou.

Majonézový šalát so syrom môže byť tiež skvelé hlavné jedlo alebo slávnostná príloha. Hodí sa k pečeným mäsám, rezňom alebo napríklad králikovi na divoko. Vyskúšajte ho pri príprave sviatočného veľkonočného menu , k pečenému kurčaťu alebo jahňaciemu bude chutiť priam skvele.