Šalát s kuracím mäsom - obľúbená klasika

Zeleninový šalát s kuracím mäsom je jednoduchý na prípravu a môžete si ho vziať aj so sebou do práce ako obed do krabičky. Existuje nespočetné množstvo variantov – stačí použiť vždy trochu iné ingrediencie. Ak chcete zahnať len malý hlad, pripravte si fitness zeleninový šalát s kuracím mäsom a jogurtovou zálievkou posypaný orieškami a semienkami. Naopak poriadny obed vám zaistí rýchly šalát s kuracím mäsom a cestovinami.

Ak máte radi obedy ako z reštaurácie , nemusíte nutne denne utrácať za meníčka. Šalát ako v reštaurácii si hravo urobíte doma a navyše za zlomok ceny. Vyskúšajte napríklad svetovú klasiku ako je Caesar šalát s kuracím mäsom a krutónmi alebo vylepšený variant stredomorskej pochúťky - šopský zeleninový šalát s kuracím mäsom a balkánskym syrom. Nezabudnite vždy pridať trochu olivového oleja, vďaka ktorému sa vám v tele vstrebajú aj vitamíny rozpustné v tukoch.

Ak vám samotná zelenina nechutí, pripravte si chutnú zálievku , ktorá dodá šalát šmrnc. Na šalát s kuracím mäsom sa najlepšie hodí zálievka jogurtová, medovo-horčičná alebo provensálska so sušenými bylinkami.

Studené šaláty s mäsom - česká klasika

Ak patríte medzi milovníkov tradičnej slovenskej kuchyne , potom vás určite potešia recepty na obľúbené lahôdkové šaláty. Obľúbený vlašiak, parížsky či zemiakový šalát nemusí nutne znamenať diétny prehrešok. Stavte na kvalitné suroviny a ako prílohu zvoľte celozrnné pečivo.

5 tipov na jednoduchý kurací šalát

  • Mäso pripravujte vždy zvlášť a do šalátu pridajte až nakoniec
  • Vyskúšajte mäso z kuracích stehien, je šťavnatejšie a obsahuje viac živín
  • Na prípravu klasických českých lahôdkových šalátov využijete aj zvyšky údenín
  • Šalát s kuracím mäsom a majonézou skladujte v chladničke maximálne 3 dni.
  • Pokiaľ vám zostala malá porcia šalátu, pridajte doň trochu varených cestovín a ľahký obed je na svete