Jednoduché domáce limonády

Chcete dodržiavať pitný režim v lete, ale obyčajná voda už vás trochu nudí? Skúste domáce limonády! Za pár korún si pripravíte skvelé osvieženie a stavte sa, že väčšinu surovín máte doma.

Základom dobrej domácej malinovky je vychladená sóda . Zabudnite na neekologickú balenú sódu a vyrobte si doma sódu, na trhu je nespočetné množstvo domácich výrobcov. Pokiaľ nemáte po ruke ľadovo vychladenú sódu, vhoďte na dno pohára alebo džbánu pár kociek ľadu.

V každej správnej domácej limonáde nesmie chýbať sirup ! Je len na vás, či zvolíte osviežujúci citrón, pomaranč, bazy, alebo siahnete po aromatickejších ovocných sirupoch. Nebojte sa použiť ani domáce sirupy od babičiek, intenzívna ovocná chuť v kombinácii s perlivou vodou chutí skvele a pomer riedenia je len na vás.

Ak vložíte do malinovky aj kúsky ovocia alebo bylinky , jej chuť bude ešte lepšia. Klasickou variantou je limonáda s nadrvenými lístkami mäty, ktorá vás v sparnom lete skutočne ochladí. Vyskúšať však môžete aj menej známu medovku, materskú dúšku, vetvičky levandule alebo napríklad lístky nádchu. Z ovocia je potom najvhodnejšie to, ktoré je prirodzene šťavnaté- citrusy, hrozno alebo napríklad melón. Pokiaľ nemáte čerstvé ovocie po ruke, môžete siahnuť aj po mrazenom variante-limonáda s mrazenými malinami či čučoriedkami chutí výborne.

Vyskúšajte aj netradičné malinovky s kúskami zeleniny - nakrájajte do vody kúsky paradajok alebo uhorku. A pokiaľ necháte uhoriek vo vode naložený cez noc, uvoľnia sa látky prospešné pre vaše zdravie i pleť. Tak hor sa do toho! Domáce limonády sú teda nielen dobré, ale aj zdravé - vyskúšajte napríklad recepty na drinky, po ktorých nepriberiete ani deko !

Miešané nápoje, ktoré zvládnete aj doma

Obľúbené koktaily nepatria len na párty, môžete si nimi vylepšiť aj ktorýkoľvek obyčajný deň. Užite si chvíľku pohody s dobrým drinkom bez toho, aby ste požili kvapku alkoholu.

Pripravte si odľahčenú variantu obľúbených koktailov, suroviny ľahko zoženiete v každom väčšom obchode alebo na internete. Nebojte sa ani vymýšľania vlastných kombinácií, fantázii sa medze nekladú.

Nemáte inšpiráciu? Vyskúšajte osvedčené recepty na letné drinky .

Ľadová káva - osvieženie aj vzpruha v sparnom dni

Pokiaľ hľadáte nápoj, ktorý vás nielen osvieži, ale aj trochu povzbudí, vyskúšajte ľadovú kávu.

Jej príprava je jednoduchá a môžete si jej chuť vylepšiť napríklad pridaním našľahaného mlieka, smotany alebo kopčeka zmrzliny. A čo tak rozmixovať studenú kávu s kockami ľadu?