Zeleninové smoothie na chudnutie

Pokiaľ sa snažíte zhodiť pár kíl navyše, čerstvá zelenina by vo vašom jedálničku rozhodne nemala chýbať. Obsahuje takmer nula kalórií a dodá vášmu telu toľko potrebné vitamíny a enzýmy. Doprajte svojmu telu odľahčený deň a vyskúšajte napríklad báječné smoothie s červenou repou alebo prirodzene sladké mrkvové smoothie .

Chcete si urobiť skutočne diétny koktail, po ktorom nepriberiete ani deko? Pripravte si zeleninové smoothie bez ovocia, v ktorom nenájdete príliš prirodzene sa vyskytujúcich cukrov. Za vyskúšanie stoja zeleninové smoothie s stopkovým zelerom alebo obľúbené zelené smoothie zo špenátu .

Smoothie zo zeleniny ako zdravá desiata

Pokiaľ nie ste práve ťažko manuálne pracujúci človek, mali by vaše desiaty medzi hlavnými jedlami vynikať predovšetkým kvalitou, nie kvantitou. Pripravte si čerstvé smoothie z ovocia a zeleniny , ktoré si môžete vziať aj so sebou do práce alebo von. Pokiaľ doň pridáte napr. chia semienka alebo drvené ovsené vločky, bude to zdravím nabitá bomba.

Smoothie môžete bez obáv pripraviť aj deťom. Zeleninové smoothie je pre deti ideálny spôsob, ako zjesť inak neobľúbenú zeleninu. Stačí ju rozmixovať spoločne s chutným ovocím a sladká desiata je na svete.