Miešané nápoje, drinky a koktaily sú v posledných rokoch veľmi obľúbené a nie je žiadny dôvod aby ste si ich nemohli urobiť aj doma. Vyskúšajte tie najlepšie recepty, ktoré premenia vašu kuchyňu na váš obľúbený bar!

Jednoduché domáce miešačky, ktoré vás osviežia

Ak chcete pre začiatok skúsiť niečo naozaj jednoduché, vyskúšajte recepty na ľahké domáce limonády . S pár surovinami vykúzlite počas chvíľky lahodné osvieženie, ktoré si doprajte nielen v lete, ale zachutí aj počas domácej párty či grilovačky s priateľmi.

Nebojte sa nevšedných kombinácií s kúskami ovocia a sladkými sirupmi. Ak máte radšej klasiku, siahnite po citróne, mäte a plátkoch uhorky.

Miešané drinky nielen na Silvestra

Organizujete párty alebo čakáte väčšiu spoločnosť? Domáce miešané nápoje sú skvelou voľbou, ktorá nielen chutí väčšine hostí, ale navyše môže zaistiť aj zaujímavý program. nechajte hostí, aby si namiešali vlastný koktail z toho, čo im chutí, alebo predveďte improvizovanú barmanskú show - jednoduché recepty na obľúbené miešané nápoje majte po ruke.

Výhodou domácich miešačiek je aj možnosť pripraviť nealkoholickú variantu pre všetkých, ktorí práve nemôžu alebo nechcú piť alkohol.

Ľadová kávata pravá letná vzpruha

Pokiaľ patríte medzi milovníkov kávy ale predstava horúceho nápoja počas leta vám sama o sebe rosí čelo, skúste ľadovú kávu. Receptov na vychladenú kávu a špeciality z nej je nespočet a obľúbia si ich aj zarytí zástancovia kávovej tradície.

Do ľadovej kávy môžete pridať aj sladký sirup alebo štipku orientálneho korenia, od škorice až o kardamóm a sladká teka je na svete. nebojte sa experimentovať, je len na vás, akú kávu si vychutnáte.

Pripravte si mliečny shake ako z Amerického baru

Milujete husté milkshaky s bohatou čiapkou šľahačky hore? Túto dobrotu si nemusíte dávať len v cukrárni, s pomocou jednoduchých receptov na mliečne koktaily ich hravo zvládnete aj v pohodlí domova.

Vyskúšajte obľúbené kombinácie našľahaného mlieka a niektorých druhov ovocia, pomocou ktorých v okamihu vytvoríte zdravé raňajky alebo slávnostné osvieženie napríklad na detskú párty.