Zostaňte doma a pripravte si naše koktaily na Silvester! Chutia lepšie ako na bare

Rozlúčka s práve uplynulým rokom a privítanie roku nadchádzajúceho sa oslavuje nielen s dobrým jedlom, ale aj s dobrým pitím.

Presne na tento účel sme pripravili tieto recepty na silvestrovské koktaily, ktoré rozprúdia každú zábavu!

Poďte vyskúšať pár našich obľúbených a zlomte stereotyp, že miešané drinky patria len k letu!

Nový rok v histórii a vo svete

Už tisíce rokov sa oslavuje začiatok nového roka.

Niekedy to bola len príležitosť pre ľudí na jedenie, pitie a zábavu, ale na niektorých miestach boli slávnosti spojené s prírodnými alebo astronomickými udalosťami.

Napríklad v Egypte sa začiatok roka zhodoval s tým, kedy sa zaplavila rieka Níl, a to sa normálne stalo, keď vychádzala hviezda Sirius.

Peržania a Feničania začali svoj nový rok jarnou rovnodennosťou (to je okolo 20. marca, kedy Slnko svieti viac-menej priamo na rovník a dĺžka noci a dňa je takmer rovnaká).

Najstaršia oslava Nového roka
Mesto Babylon v starovekej Mezopotámii bolo miestom, kde boli zhruba pred 4000 rokmi zaznamenané prvé oslavy Nového roka.

Moderné oslavy
V mnohých mestách po celom svete sa po polnoci 31. decembra konajú veľkolepé ohňostroje. V posledných rokoch bolo Sydney v Austrálii hostiteľom jednej z prvých z týchto osláv, pretože Nový rok tam dorazí skôr ako väčšina ostatných veľkých medzinárodných miest.

Tradičné oslavy Nového roka
V Škótsku sa Silvester nazýva Hogmanay alebo „prvá noha“ je to zvyk, pri ktorom tesne po polnoci navštevujú domy priateľov a susedov. Prvá osoba, ktorá navštívi váš dom, by mala priniesť darček, pretože to bude znamenať šťastie.

V Španielsku je zvykom zjesť 12 hrozna pri zvonení zvonov o polnoci 31. decembra. Pri každom zvuku zvonu sa zje jeden strapec a každý strapec má priniesť šťastie na každý mesiac v nadchádzajúcom roku.

V Brazílii, Ekvádore, Bolívii, Venezuele a niektorých ďalších krajinách Strednej a Južnej Ameriky nosia ľudia na Silvestra špeciálnu spodnú bielizeň rôznych farieb. Červená má v novom roku prinášať lásku, žltá zase peniaze.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.