Ovocné smoothie bez mlieka

Pripraviť čisto ovocné smoothie nie je žiadna veda, stačí len zvoliť tú správnu kombináciu ovocia. Vyberte si svoje obľúbené druhy, alebo skúste niektorý z osvedčených top receptov na smoothie- smoothie z čučoriedok nabité antioxidanty, sladké smoothie s hruškami alebo osviežujúce pomarančové smoothie . Nezabúdajte ani na domáce sezónne ovocie na prípravu smoothie- jablko, marhuľa či jahoda patrí medzi obľúbené šťavnaté ingrediencie.

Pokiaľ do mixéra hodíte len tvrdšie alebo málo šťavnaté druhy ovocia, môže sa stať, že namiesto smoothie budete mať v nádobe ovocnú kašu. Nezúfajte a pridajte trochu ovocného džúsu, vody alebo sódovky. Ovocné smoothie s vodou skvele doplnia váš pitný režim a navyše dodá vášmu telu potrebné vitamíny, minerály a enzýmy.

Za vyskúšanie stoja aj zeleninové smoothie, ktoré neobsahujú toľko prírodného cukru ako koktaily z ovocia. Zeleninové smoothie je ideálnou desiatou, ak bojujete s prebytočnými kilami . Zaraďte do svojho jedálnička napríklad smoothie s paradajkami alebo super zdravé zelené smoothie na chudnutie a kilá pôjdu dole samy.

Smoothie z ovocia s mliekom- milkshake

Ovocné smoothie s mliekom alebo jogurtom môžu byť ideálne raňajky alebo desiata. Nebojte sa experimentovať s ingredienciami a pridajte do mixéra napríklad chia semienka, škoricu alebo štipku kurkumy, ich chuť vás milo prekvapí.

Na ovocné smoothie s mliekom využijete ako domáce ovocie, tak to tropické. Vyskúšajte napríklad exotické smoothie s mangom alebo zamatové avokádové smoothie , ktoré vám dodá veľa energie a živín na celé dopoludnie.