Upečte si krémovú klasiku

Keď sa povie torta, väčšina z nás si predstaví niekoľkoposchodovú piškótu spojenú maslovým krémom a zdobenú všetkým možným. Nebojte sa popustiť uzdu fantázii a kombinujte rôzne druhy cesta s chutnými krémami a polevami. Prekvapí vás napríklad korpus z tekvicového cesta alebo poleva z mascarpone, ktorá dodá hotovej torte jemnosť a vláčnosť.

Pokiaľ ide o suroviny, stavte na kvalitu a rozhodne nešetrite. Ušetrené peniaze v prípade torty sa veľmi neoplatí - krém bez masla jednoducho nikdy nebude chutiť ako ten, čo robievala babička. Nemusíte doháňať kvalitu kvantitou. Aj lacná torta ozdobená niekoľkými kúskami čerstvého ovocia zožne zaručene väčší úspech ako koláč pokrytý hrubou vrstvou ovocia z plechovky.

Chcete upiecť luxusný múčnik, ktorý zachutí všetkým? Stavte na klasiku a vyskúšajte recept na čokoládovú tortu , vybrať si môžete hneď z niekoľkých variantov.

Vyskúšajte sladké osvieženie z chladničky

Chystáte letnú oslavu alebo víkendovú grilovačku s priateľmi a radi by ste hostí pohostili sladkou tortou? Ak sa vám nechce pripravovať pečenú tortu s ťažkým krémom v obavách, že by sa roztiekol a rovnako by ju nikto nejedol, pripravte nepečenú tortu!

Nepečené torty sú jednoduché na prípravu ao dokončení sa postará dlhší pobyt v chladničke. Využiť môžete sezónne ovocie v neobmedzenom množstve aj kombináciách as trochou šikovnosti môžete vytvoriť rovnako skvostný kúsok, ako bývajú klasické torty.

Nemusíte sa báť jednotvárnej chuti nepečených múčnikov - nosný korpus torty môžete urobiť aj z pečeného cesta alebo napríklad kakaových piškót. Vlastné telo torty potom ozvláštnite pridaním ochuteného pudingu alebo kokosového mlieka. Aj nepečenú tortu môžete ozdobiť - pokiaľ v nej budú napríklad banány, čokoládová poleva sa k nim bude chuťovo skvele hodiť.

Rôzne príležitosti si žiadajú rôzne recepty, a preto v zime radšej stavte na tradičné chute s vôňou škorice, zatiaľ čo v lete väčšinu z hostí poteší ľahkú tortu s ovocím. Nemusíte sa báť ani špeciálnych tort na slávnostné príležitosti. S našimi receptami ľahko upečiete tú najlepšiu tortu na Veľkú noc alebo moderné torty k narodeninám potiahnuté farebným fondánom.