Zemiakové cestá, ktoré by bez zemiakov neboli

Musíme určite spomenúť zemiakové placky. Tie si vyslúžili množstvo receptov na cestá, ale vždy obsahujú túto jedinečnú surovinu. Pre inšpiráciu sa pozrite na zemiakové placky vo viacerých variantoch .

Ďalej potom cestá na zemiakové knedle. Urobiť ich môžete v slaných aj sladkých podobách. Aké robíte vy? Neviete si rady? Inšpirujte sa našimi zemiakovými knedľami plnenými mäsom i zeleninou .

Vďaka slovenským susedom poznáme halušky, ktoré si môžeme pripraviť hneď v niekoľkých podobách. Z juhu Európy poznáme úžasné gnocchi au nás halušky. Pozrite sa, ako pripraviť tie najlepšie cestá na halušky, gnocchi i halušky .

Prílohy tradičné aj netradičné

Ako si ich najradšej pripravujete ako prílohu? Klasikou sú zaiste šťouchané či americké zemiaky, kaše, vyprážané dukátky alebo hranolky.

Prílohy je možné pripraviť aj trochu inak. Chcete ochutnať novinky? Inšpirujte sa tipy na zemiaky na netradičný spôsob . Gratinované zemiaky sú tiež skvelou voľbou na využitie na mieste prílohy. Ide v podstate o zapečené zemiaky na rôzne spôsoby .

Pečené zemiaky ako hlavný obedový chod či večera

Dajú sa upiecť akokoľvek… Vcelku so šupkou alebo bez nej. Nakrájané na kocky, na plátky alebo kolieska. Pripraviť si ich môžete aj vyhlbené a naplnené. Alebo len tak potreté maslom a posypané soľou. Urobte si napríklad zemiaky pečené v rúre na rôzne spôsoby .