Tradičné Veľkonočné nátierka

Vajíčková nátierka patrí medzi obľúbené jarné pokrmy , pretože vajcia sú ako symbol zrodenia neodmysliteľne späté nielen s obdobím jari, ale predovšetkým veľkonočných sviatkov. Obľúbenú veľkonočnú nátierku si však môžete dopriať aj kedykoľvek počas roka. Najlepšie je v kombinácii s čerstvým pečivom a trochou zelených byliniek hore- ideálna je pažítka, žerucha alebo napríklad nasekané lístky medvedieho cesnaku.

Chystáte pohostenie pre koledníkov ? Vyskúšajte aj ďalšie pokrmy s vajcami , ktoré dobre vyzerajú a skvele chutia.

Pripravte si ľahkú večeru

Premýšľate, čo pripraviť na večeru v sparnom lete, kedy nie je poriadne chuť jesť? zabudnite na ťažké teplé jedlá a stavte na sviežu nátierku! Existuje nespočet osvedčených receptov na letné nátierky , ktoré pripravíte z dostupných surovín počas chvíľky a pochutí si na nich celá rodina.

Do nátierky sa dá tiež skvele skryť inak neobľúbená zelenina, takže pokiaľ si lámete hlavu s tým, ako naučiť deti jesť napríklad papriku, farebná nátierka na kúsku chrumkavého pečiva môže byť tou pravou voľbou.

Pokiaľ zvolíte ako základ nátierky tvaroh, dostanete do tela navyše dávku zdravých bielkovín , ktoré sú potrebné nielen pre správne fungovanie celého organizmu, ale majú na svedomí napríklad vytváranie svalovej hmoty pri cvičení a pomáhajú aj pri redukcii váhy. Ostatne to isté platí o vaječných bielkoch, preto sa nebojte zaradiť do jedálnička zdravé nátierky čo najčastejšie.