Baránok, vajíčko a mazanec ako jedlé symboly Veľkej noci

Baránok

Iste sa na začiatku tohto sviatku v mnohých kuchyniach rozvonia domáci baránok. Tento symbol k Veľkej noci určite patrí. Upečte si s nami krehkého baránka ako od babičky .

Vajíčko

To symbolizuje nový život, zmŕtvychvstanie alebo plodnosť. Vajcia má hlbokú históriu a ešte dnes sa spája s týmto sviatkom. Zdobenie vajíčok v mnohých technikách je veľkou obľubou. Ak chcete prichystať niečo originálne s touto tematikou, upečte si pečivo na veľkonočný stôl .

Mazanec

Mazanec z kysnutého cesta, ktoré sa skladá z rovnakých ingrediencií ako vianočka, patrí medzi ďalšiu obľúbenú pochúťku. V obchode si môžete kúpiť hotové mazance, ak máte ale chuť a čas, upečte si tento rok svoj lahodný a krehký mazanec .

Pohostenie pre malých aj veľkých koledníkov

Nachystať môžete slané aj sladké pochutiny. Chlebíčky a jednohubky ocení každý. Skúste napríklad kanapky z vajec na rôzne spôsoby . Ak máme menej času, vyskúšajte naše recepty na rýchlu prípravu občerstvenia .

Pre malých koledníkov môžete namiesto sladkého pripraviť jedlé darčeky v zdravšej podobe. Obdarujte ich napríklad domácou marmeládou z rôznych druhov ovocia alebo zmesí na prípravu sušienok v pohári.

Malé ale aj veľké sladké maškrty potešia úžasnú veľkonočnú tortu alebo najlepšie zákusky v 5 podobách .

Slávnostný obed: aký si dať?

Neviete, čo dobré navariť v tento sviatočný deň? Inšpirovať sa môžete rôznymi receptami. Odporúčame ochutnať kura na 5 spôsobov, na ktorom si pochutnáte . Alebo si neviete rady, akú vybrať polievku? Máme aj jarné polievky, ktoré sa hodia na slávnostný stôl .