Recepty na vianočné pečivo na slano, po ktorom sa len zapráši

Vianočné pečivo je hra s tvarmi a farbami, skvostná záležitosť, ktorá si kladie za cieľ podčiarknuť krásne vianočné obdobie plné pokoja, šťastia a pohody.

Nie každý člen rodiny však dokáže patrične oceniť vaše hodiny strávené pri doske a sporáku, pretože pre neho sladkosti nie sú žiadnym lákadlom.

Máme niekoľko nápadov na skvelé slané vianočné pečivo, ktoré zaistí, že si počas sviatkov pochutnajú skutočne všetci.

Výhodou je, že toto slané pečivo sa skvele hodí aj k vínu.

Aby slané pečivo naozaj pripomínalo vianoce, je potrebné staviť predovšetkým na vianočné formičky, vykrajovače a farby ako je biela, zelená, červená a hnedá. A keď sa budeme držať tejto zásady, môžeme potom úplne voľne experimentovať s ingredienciami.

Ak máte pocit, že vykrajovače nemajú vo vašej domácnosti počas Vianoc dostatočné uplatnenie, pozrite nasledujúce video, ktoré radí, ako si z vykrajovačov po dokončení pečenia vianočných cukroviniek urobiť originálne vianočné dekorácie.

Vianočné prípravy môžu byť hračka! Použite formičky trochu inak.

A nakoniec, či vo vašej rodine nikomu sladké neprekáža a ste tu iba preto, aby ste rozšírili svoju zbierku receptov na vianočné pečivo, určite oceníte aj týchto ďalších 25 tipov zo série vianočných cukrárskych dobrôt.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.