Recepty na špenátové cestoviny v tých najlepších variantoch. Inšpirujte sa!

Hľadáte jedlo, ktoré budete mať na stole do pol hodinky a pritom zasýti celú rodinu?

Recepty na cestoviny so špenátom sú tou pravou voľbou!

Môžete do nich použiť akýkoľvek syr alebo to, čo máte práve doma.

Poďme na to!

Zdravie ukryté v špenáte

Okrem toho, že špenát skvele chutí, je tiež zdrojom mnohých vitamínov a minerálov. Obsahuje aj antioxidanty, ktoré sú spojené s protizápalovými účinkami ako sú kaempferol a flavnoid. Práve flavnoid znižuje riziko niekoľkých nádorových ochorení.

Ďalšou látkou je kvercetín, ktorá prospieva srdcu a pomáha pri chorobách s ním spojenými. Ďalej pomáha proti cukrovke, vírusových a bakteriálnych infekciách ale aj pri alergických reakciách. Bohatý je aj na luteín, ten pomáha srdce chrániť pred infarktom odstraňovaním nánosov cholesterolu zo stien ciev.

Niektoré štúdie poukazujú na skutočnosť, že látky v špenáte znižujú oxidačný stres a napomáhajú telu tlmiť zápalové reakcie. Tiež sa vďaka nemu v tele uvoľňujú hormóny sýtosti, preto sa po jeho konzumácii budete cítiť plní a spokojní.

Vďaka už spomínaným protizápalovým účinkom je špenát dôležitý pre správnu funkciu mozgu. Okrem podpory mozgovej činnosti, tiež pôsobí v ochrane očí vďaka obsahu luteínu. Je vhodný najmä pre ľudí, ktorí majú riziko vekom podmienenej makulárnej degenerácie, kvôli ktorému dochádza k strate zraku u ľudí vo veku 50 rokov a viac.

Špenát je teda blahodárnou súčasťou našich jedálnych lístkov. Dajte na našu radu a pripravte si z neho napríklad výborné a svieže smoothie!


Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.