Výborné recepty na polievky na Vianoce na jednom mieste! Pochutnajte si, kým rozbalíte darčeky

Polievka by na Vianoce jednoducho nemala chýbať!

Najmä preto, že má za úlohu vzbudiť chuťové bunky a pripraviť žalúdok na ďalší chod.

Podľa tradície sa do polievok pridávajú aj krúpy a strukoviny, predovšetkým potom hrach. Tým bol zaistený dostatok peňazí a úrody na ďalší rok.

Inšpirujte sa nasledujúcimi receptami na vianočné polievky!

(NE)tradičné vianočné tradície vo svete

 1. Vianočné kura
  Vianoce sú predovšetkým o jedle av Japonsku je toto jedlo spojené s tromi písmenami: KFC. Ľudia sa hrnú do amerického reťazca rýchleho občerstvenia KFC, aby jedli vyprážané kuracie mäso. Tradícia jedenia „(vyprážaného) vianočného kurčaťa“ siaha až do marketingovej kampane v roku 1974.
 2. Šťastné čísla
  Od konca 19. storočia rozdáva španielska národná lotéria najväčšiu možnú výhru v lotérii. To sa stalo obrovskou spoločenskou udalosťou a obvykle 22. decembra sa ľudia schádzajú s desiatkami žrebov v ruke, každý vo veľkej nádeji, že budú jedným zo šťastných výhercov.
 1. Vianočné poleno
  V prípade, že nie ste priaznivcami vianočných stromčekov, môžeme vás zaujať tradíciami vianočného polena. V mnohých častiach Španielska nosia darčeky Tió de Nadal alebo vianočné poleno – kus dreva, ktorý často zdobí tvár a nôžky.
 1. Metla a mopy
  V Nórsku Vianoce znamenajú schovanie mopov a metiel – nie preto, že by sa ľuďom nechcelo upratovať, ale preto, že Nóri sú trochu poverčiví a chcú zabrániť zlým duchom, ktorí sa tej noci vrátia na Zem, aby ukradli metly a jazdili po nich na vianočnom nebi.
 2. Vianočné pavúky
  Verte tomu alebo nie, existuje niečo ako vianočný pavúk. Na Ukrajine zdobia vianočné stromčeky pavučiny, o ktorých sa hovorí, že prinášajú šťastie. Príbeh, ktorý sa k tejto tradícii spája, rozpráva o chudobnej žene, ktorá si nemohla dovoliť ozdoby, ktorými by si ozdobila stromček. Druhý deň ráno sa prebudila a jej strom bol pokrytý pavučinami, ktoré v slnečnom svetle vyzerali ako trblietajúce sa ozdoby.
 3. Káčer Donald
  Dôležitou švédskou tradíciou je vianočný „špeciál káčera Donalda“. Tento hodinový televízny program sa vysiela na Štedrý deň o 15:00 a všetky slávnosti sú naplánované okolo neho, aby ho mohli rodiny sledovať spoločne.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.