Vynikajúce recepty na brownies s čokoládou 6x inak: inšpirujte sa!


Brownies možno nezaujú na prvý pohľad, ale skúste ich ochutnať.

Je to jemná a vláčna čokoládová lahôdka, ktorá sa sama rozpúšťa v puse.

A viete, že sa brownies dajú pripraviť aj zdravo?

Alebo z úplne nečakaných ingrediencií?

Pozrite sa na naše recepty.

TIP: Pozrite sa na ďalšie skvelé recepty s avokádom .

Kde sa vzala táto čokoládová pochúťka?

Brownies pochádza z USA a jedná sa o najrozšírenejší americký dezert. Je považovaný skôr za sušienku – je sa rukami a nie vidličkou ako klasická torta alebo koláč ao jej vzniku koluje veľa legiend.

Niektorí tvrdia, že kuchár omylom pridal do cesta na sušienky dávku čokolády. Iní rozpráva, že naopak chcel pripravovať tortu, ale nemal dostatok múky. Alebo by sa vám viac páčila historka o žene, ktorá zabudla do torty pridať prášok do pečiva? Keď nevykysol, ako by mal, rozrezala ho a podávala svojim hosťom ploché dezerty štvorcového tvaru a chuti, do ktorej sa všetci zamilovali.

Oficiálna verzia hovorí o Berte Palmerovej, manželke bohatého chicagského podnikateľa, ktorá od svojho manžela dostala ako svadobný dar Hotel Palmer House. V roku 1893 sa tu konal veľtrh, na ktorý chcela Berta pripraviť špeciálny dezert.

Jeho jedinečnosť mala spočívať v tom, aby sa vošiel do škatuliek, ktoré návštevníčky veľtrhu dostávali ako pozornosť. Cukrár hotela pripravil hustú čokoládovú tyčinku, posypanú orechmi a zaliatu marhuľovou polevou. Jednalo sa o niečo úplne nové a jedinečné a cukrovinka zožala obrovský úspech.

Americké brownies sa často podávajú s pohárom mlieka. Skvelé sú ale napríklad so šľahačkou, pocukrované alebo teplé doplnené kopčekom vanilkovej zmrzliny.

Zbiehajú sa vám sliny? Tak ho jednoducho vyskúšajte.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.