Recepty na cibuľačku tradične aj netradične. Výdatná polievka 5x inak

Tiež ste milovníkom polievok? A chutí Vám cibuľa? Dnes si ukážeme, ako môžete túto zeleninu využiť do polievky.

Základom je samozrejme cibuľa a mäsový vývar. Ostatné ingrediencie už môžeme voliť podľa chuti a výsledok potom môže mať mnoho variantov.

Z jedného základu tak môžeme uvariť niekoľko typov, ktoré sa líšia chuťovo aj vzhľadom.

Poďte sa pozrieť a rozhodnúť sa, ktorý recept na cibuľovú polievku zvíťazí u vás.

Cibuľačka sa môže pripravovať aj zo sušených alebo čerstvých húb. Ak nemáme sezónne huby, vždy nám dobre poslúži kupované biele šampiňóny, hliva ustricová alebo šampiňóny portobello.

Základom cibuľačky je mäsový vývar. S prižmúrením oka ho môžete nahradiť aj kockovým bujónom.

Ako vidíte, polievky sa dajú kombinovať s množstvom ingrediencií. Znesú dokonca aj nie vždy obľúbenú brokolicu. Pre takéto recepty navštívte náš ďalší článok apochutnajte si na krémovej brokolicovej polievke .

Dôvody, prečo je dôležité jesť cibuľu

Táto zázračná zelenina nám pomáha pri rôznych závažných chorobách a zdravotných problémoch. Veľa štúdií preukázalo, že dokáže chrániť nervový a kardiovaskulárny systém.

Ďalej znižuje hladinu cholesterolu v krvi, bráni vo vytváraní zrazenín a podporuje pružnosť ciev. Tým prispieva k udržaniu ideálneho krvného tlaku.

Cibuľa je tiež dobrou prevenciou proti rakovine. Napomáha totiž vo fungovaní hormónov a dokáže bojovať proti niektorým typom nádorov.

Táto zelenina je tzv. základ všetkých jedál. Dá sa jesť aj samotná, ako príloha k mäsu alebo napríklad v šalátoch a to ako surová tak aj varená. Najlepším prínosom cibule je, že si svoje vlastnosti uchová práve aj po tepelných spracovaniach.

Tiež obsahuje látky ako chróm, ktorý ovplyvňuje hladinu krvného cukru. Tým sa stáva dôležitým prostriedkom proti cukrovke či obezite. Síce po nej neschudnete, ale obmedzí vám vstrebanie cukrov a tukov, čo vám v chudnutí určite napomôže.

Cibuľa je skrátka zázračná súčasť našich jedálnych lístkov. Obsahuje veľkú porciu vitamínu C a ten celkovo podporuje imunitný systém.

Cibuľa ako liek. Nahliadnite na naše najlepšie recepty z cibule . Nájdete tu sladké ale aj slané varianty.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.