10 najlepších receptov na slané lístkové cesto. Objavte túto lahodnú pochúťku!

Dali by ste si niečo dobré, originálne a hlavne nie sladké?

Vyskúšajte naše recepty na lístkové cesto na slano!

Nahraďte koláče a buchty s lekvárom, tvarohom či makom lahodným ľahkým pečivom so syrom, zeleninou, hubami aj mäsom.

Výsledok vás milo prekvapí.

Rozmanité tyčinky, šatôčky, záviny aj rožky sú skvelým variantom aj pre rodinné oslavy a večierky s priateľmi.

Potrebovali by ste pomôcť s výberom novej rúry? Odporučiť vám môžeme našu recenziu vstavaných rúr , kde sa dozviete, ako si tohto pomocníka dobre vybrať.

Niekoľko tipov a trikov na záver

Recepty z lístkového cesta na slano sú veľmi vyhľadávané pre svoju nenáročnosť a rýchlosť. Výsledkom je vždy veľmi zaujímavý a ľahký pokrm. Ten môžete bez problémov ponúknuť rodine na večeru aj ako občerstvenie akejkoľvek návšteve. Výhodou ponúkaných receptov je to, že si ich môžete veľmi ľahko upraviť podľa toho, akým ingredienciám dávate prednosť, alebo podľa toho, čo máte práve v chladničke.

Z hľadiska náplní záleží iba na vašej fantázii. Ak dávate prednosť vegetariánskym pokrmom, kombinujte rôzne druhy zeleniny so syrom a rozmanitým korením, ktoré pokrmu dodá chuť aj vôňu. Listové cesto na slano možno ale samozrejme naplniť aj rozmanitými typmi údenín a mäsa, predovšetkým mletého.

Pokiaľ potrebujete inšpiráciu, načerpať ju môžete najmä v talianskej kuchyni. Nájdete tu najrôznejšie plnené focaccie, colzoni, cestini a ďalšie pochúťky, ktoré si môžete doma ľahko pripraviť práve za využitia lístkového cesta na slano.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.