4 skvelé recepty na nátierky s hráškom! Pochutnajte si na žltom i zelenom variante

Hľadáte odľahčenejšiu verziu nátierok?

Recepty na hráškovú nátierku sú veľmi chutnou a zdravou alternatívou.

Môžete si vybrať nátierky so žltým aj zeleným hrachom.

Všetky doplnené skvelým pečivom, ochutnajte!

Zdravotné výhody hrachu

Hrášok má všeobecne vysokú koncentráciu vitamínov, minerálov, antioxidantov a fytonutrientov, ktoré zahŕňajú výhody pre udržanie zdravých očí až po ochranu pred určitými druhmi rakoviny.

Zdravie očí

Hrach obsahuje karotenoidy luteín a zeaxantín. Tieto živiny pomáhajú chrániť vaše oči pred chronickými ochoreniami, pretože pôsobia ako filtre škodlivého modrého svetla, ktoré prispieva k šedému zákalu.

Zdravé trávenie

Hrach je bohatý na kumestrol, živinu, ktorá hrá úlohu pri ochrane pred rakovinou žalúdka. Štúdia z roku 2009 vykonaná v Mexico city ukázala, že denný príjem hrachu a ďalších strukovín znížil riziko rakoviny žalúdka o 50 %. Hrach má tiež vysoký obsah vlákniny, ktorá pomáha pohybovať potravou v črevách pre jednoduchšie trávenie.

Imunita

Hrach je nabitý antioxidanty, ktoré pomáhajú budovať váš imunitný systém. V hrachu nájdeme vitamín C, vitamín E, zinok, katechín, vitamín A, vitamín B atď.

Zdravie srdca

Zápal a stres spôsobený voľnými radikálmi môžu prispievať k tvorbe plakov na stenách ciev. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny obsiahnuté v hrachu pomáhajú znižovať oxidáciu a zápaly a zabraňujú tvorbe plakov.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.