5 jedinečných receptov na japonskú polievku ramien, ktorá z vás urobí majstra ázijskej kuchyne

Mysleli ste si, že hlavným jedlom japonskej kuchyne je sushi?

Nie je tomu tak. Preto vám prinášame recepty na ramien, silnú a bohatú polievku, ktorá patrí k tradičným jedlám Japonska.

Čo do tohto jedla patrí?

Variantov existuje mnoho, ale základom je poctivý vývar, mäso, pikantné dochucovadlá a veľa zeleniny.

Pokiaľ chcete vyskúšať recept z druhej strany sveta, inšpirujte sa našimi tipmi.

Prečo je táto polievka taká tradičná?

Ak by ste niekedy pátrali po skutočne tradičnom japonskom jedle, bude to ramien. Silný vývar s mäsom, pikantným korením a kopou zeleniny dnes patrí medzi základ japonskej kuchyne a narazíte tam naň na každom rohu.

Tradícia však nesiaha príliš ďaleko. Polievka sa začala variť zhruba pred sto rokmi, jej pôvod je dokonca podľa niektorých prameňov v Číne. Odtiaľ ju do Japonska priviedli obchodníci a tradícia je dnes v Japonsku natoľko silná, že má ramien dokonca svoje múzeum v Yokohame.

Existuje mnoho verzií a skôr ako polievka je ramien vnímaný ako hlavné jedlo. Recepty sa delia z generácie na generáciu, ale v základe ide o silný vývar s rôznymi druhmi mäsa, čerstvou zeleninou, vajcami a rezancami.

Práve rezance môžu byť hlavným rozlíšením, podľa ktorého sa toto jedlo delí – ramien udón a ramien soba. Rezance udon sú širšie biele cestoviny z pšenice, zatiaľ čo rezance soba sú tenké, tmavšie a vyrobené bývajú z pohánky alebo raže. Čo sa týka našich receptov, je len na vás, aké z nich do vývaru použijete.

Často aj v súvislosti s receptami na túto ázijskú špecialitu narazíte na pojem miso. Ide o jednu z obľúbených ingrediencií. Miso je špeciálna pasta zo sóje, ktorá sa vytvára z uvarených sójových bôbov zmiešaných s morskou soľou a kultúrou z huby kódži. To všetko sa necháva niekoľko mesiacov kvasiť, mnohokrát aj niekoľko rokov.

Japonský pokrm sa tradične jej paličkami, ale ako si ho vychutnáte vy, necháme už na vás.

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.