Recepty na najlepšie torty k narodeninám. Výborné pohostenie na každú oslavu

Chystáte niekomu oslavu a neviete, akú tortu upiecť?

Žiadna oslava sa nezaobíde bez poriadnej torty a preto vám radi poradíme s výberom aj samotnou prípravou a pečením.

Máme pre vás tie najlepšie recepty na narodeninovú tortu pre mužov, ženy aj deti.

Inšpirujte sa!

Ako uchovať tortu čerstvú až do oslavy?

Plánujete upiecť tortu, alebo už ju máte upečenú a chcete, aby do oslavy vydržala stále taká pekná a čerstvá bez okorania? Poradíme vám, ako uchovávať všelijaké zákusky a dezerty tak, aby ste si neurobili hanbu s okoraným pohostením.

Najprv si predstavíme uchovávanie marcipánových tort a klasických zákuskov. Bežne ich totiž skladujeme v chladničke. Nikdy nie však nedávajte k zadnej strane chladničky, ale skôr vpredu. Nechajte ich vždy zabalené najlepšie v papierovej krabici a tak, aby stáli rovno. Platí, že torty s marcipánom a maslovými krémami vydržia v chladničke aj niekoľko dní a dokonca sa hovorí, že neskôr chutia aj lepšie, pretože sa rozležia.

Torty so šľahačkou však odporúčame skonzumovať urýchlene, maximálne do dvoch – troch dní, aby sa vám nepokazili. Marcipánové torty môžete dokonca zamraziť. Starostlivo ich zabaľte do potravinárskej fólie alebo špeciálneho vrecka a za rok si na ňom môžete pochutnať ako na čerstvom.

Nenechávajte torty nikdy dlhšiu dobu mimo chladu. Vždy ich po nakrájaní vráťte späť na chladné miesto. Nezabudnite však na to, že torty pohlcujú pachy z ostatných potravín. Preto z chladničky odstráňte všetky aromatické potraviny, ako syrečky, salámy, klobásy atď.

Dúfame, že sme vám so skladovaním dostatočne pomohli a vy si svoju tortu náležite vychutnáte so svojimi blízkymi.

Vyskúšajte tiež niektorý z našich receptov na slané torty . Vhodné pre každú príležitosť!

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.